O firmie

GRAN-POL to wielopokoleniowa rodzinna firma z tradycjami, która już od 1977 roku zajmuje się profesjonalną obróbką kamienia. Każda nasza realizacja udowadnia, że z dbałością podchodzimy do pracy. Staramy się nieustannie rozwijać, by sprostać wymaganiom naszych klientów.

GRAN-POL to zespół wykfalifikowanych fachowców w branży, którzy profesjonalnie zajmują się swoją pracą i z szacunkiem traktują każdego klienta. Nie boimy się wyzwań. Jesteśmy gotowi na nietuzinkowe zlecenia.

Praca, w której najważniejszy jest kamień naturalny nie jest łatwa, ale niezmiennie lubimy to robić. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą GRAN-POL. Nasze produkty i realizacje zachęcą każdego niezdecydowanego klienta, by skorzystał z usług, jakie oferujemy.

Zespół pracujący w naszej firmie podzielony jest na wyspecjalizowane działy:

kamieniarstwo nagrobkowe

zajmujemy się wykonywaniem nagrobków i grobowców. Wybór odpowiedniego nagrobka nie jest decyzją łatwą. Nasi pracownicy z wyczuciem doradzą, odpowiedzą na każde pytanie, pomogą dopasować odpowiedni materiał. Jako firma jesteśmy w stanie zrealizować każde indywidualne zamówienie,

kamieniarstwo budowlane

dział ten odpowiada za kamień używany w wykończeniach (blaty, schody, parapety, okładziny ścienne, elewacyjne), często współpracuje z firmami budowlanymi i osobami prywatnymi. Realizujemy zamówienia na parapety okienne, schody, okładziny na nietypowe kominki i blaty kuchenne,

hurtownia płytek kamiennych

w naszych magazynach można zobaczyć ok 50 tys. m2 płytek marmurowych, granitowych, trawertynowych, onyxowych, posiadamy większość wzorów i kolorów, w różnych rozmiarach, z różnymi wykończeniami, dzięki czemu z pewnością zadowolimy każdego klienta,

paneli kamiennych

w nim zajmujemy się wszystkim, co związane jest z łupkiem kamiennym,

grysów ogrodowych

to dział, w którym można zaopatrzyć się w różnorodne kolorystycznie i fakturowo elementy zdobiące ogród,

montażu

zajmujący się profesjonalnym montażem płytek, dzięki czemu zapewniamy każdemu klientowi ułożenie wybranego wzoru z zakupionego materiału, a także montaż zakupionych u nas tarasów, schodów, blatów i parapetów.

Dom, w którym znajdują się elementy kamienne zawsze będzie wyjątkowy, ponieważ kamienne wykończenia realizowane są najczęściej dla indywidualnych klientów. Możemy wykonać każde, nawet najbardziej oryginalne zamówienie.

W związku z tym, że pracujemy na niezwykle trwałym budulcu, który jest odporny na wysokie i niskie temperatury, oferujemy także elementy zewnętrzne – różnego rodzaju elewacje, wykończenia tarasów, parapety zewnętrzne, stoły oraz stoliki grillowe. W tej dziedzinie również przyjmujemy nietuzinkowe zlecenia.

GRAN-POL kojarzyć się powinien z kamieniem naturalnym, a dokładniej z marmurem, granitem, sjenitem, gnejsem i piaskowcem. Każdy z nich jest niebywale trwały i wytrzymały, dzięki czemu doskonale nadaje się do naszej pracy i zleceń, jakie wykonujemy. Jedyna rzecz, jaka może ograniczać naszych klientów to wyobraźnia.

Obróbkę kamienia wykonujemy w naszym zakładzie. Używamy nowoczesnych maszyn i technik, aczkolwiek jesteśmy też wierni tradycji i czasami sięgamy po narzędzia ręczne, które wykorzystywane są w kamieniarstwie od pokoleń. Firma GRAN-POL pielęgnuje tradycję, która towarzyszy nam od początków, ale też nieustannie się rozwija.

W naszej pracy używamy nowoczesną grafikę komputerową, która pozwala nam na tworzenie w kamieniu, ale również zajmujemy się klasyczną rzeźbą w granicie. Każdy znajdzie coś, za co pokocha nasz asortyment. Ta różnorodność jest z pewnością działaniem na rzecz naszego klienta, zwiększamy tym samym naszą ofertę.

Podstawą naszego działania jest regularne uzupełnianie naszego asortymentu przy nieustannym wzbogacaniu oferty o nowe wzory i propozycje rozwiązań. Musimy dbać o ciągłość dostawy, by móc realizować każde zamówienie.

Nasza działalność polega nie tylko na produkcji czy wykonawstwie, ale również na wyszukiwaniu i sprowadzaniu do Polski różnorodnych ciekawych oraz niepowtarzalnych kamieni takich jak marmury, granity , kwarcyty naturalne oraz onyxy z różnych stron świata. Specjalizujemy się we włoskich i hiszpańskich, indyjskich, brazylijskich, greckich marmurach oraz granitach, które cieszą się w świecie bardzo dużą popularnością, przy czym są produktem ponadczasowym, luksusowym i co najważniejsze ekologicznym.

Sprowadzamy zarówno gotowe elementy, takie jak płytki kamienne oraz duże płyty nazywane potocznie (slaby), z których wycinamy dla naszych klientów elementy budowlane typu blaty schody parapety lub też płyty posadzkowe wielkoformatowe o grubości 2cm.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom staramy się sprowadzać zarówno duże płyty jak i płytki kamienne w tych samych odcieniach bloków. Zapobiega to występowaniu różnic odcieniowych (kolorystycznych) pomiędzy płytkami na podłodze, a np. na blacie kuchennym parapecie lub schodach.
Nie zapominamy również o klientach szukających wybitnie rzadkich bądź wyszukanych kamieni. Podejmujemy się wyszukania dla nich materiałów na specjalne zamówienie.
Nasza firma, przez lata pracy w branży kamieniarskiej, wypracowała współpracę z licznymi producentami płytek oraz płyt granitowych w wielu nawet najdalszych zakątkach świata, co pozwala zaoferować naszym klientom przeszło 50 tys. m2 płytek kamiennych w naszym magazynie w Bielawie .
Nasze ceny są konkurencyjne, co z pewnością jest atutem w tej branży. Najważniejsze jednak jest to, że tworzymy zespół, który lubi tę pracę. Sprawia nam ona mnóstwo satysfakcji, dzięki niej jesteśmy w stanie promować kamień naturalny, który jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią sobie naturę i produkty przyjazne dla środowiska.

Zachęcamy do kontaktu.

Liczymy na to, że nasza wiedza i profesjonalizm pozwolą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Skontaktuj się z nami