Jasne wnętrza i jasne podłogi

/ 21.02.2018

Północnoeuropejski styl króluje we współczesnym świecie. Podbił on serca zarówno projektantów wnętrz, ale też zwykłych ludzi, który bardzo chcą mieć jasne i przestronne wnętrza, pełne harmonii, natury i porządku.
W Polsce styl skandynawski trafił wprost do serc większości miłośników nowinek designerskich. Jasne i przestronne wnętrza, które są wykończone naturalnymi materiałami cieszą nie tylko oko, ale wyciszają i oddzielają od zabieganego życia czy nerwowej codzienności.
Jasne wnętrza i podłogi są doskonałym tłem do aranżacji. Można w nich zastosować różne połączenia kolorystyczne, choć bardzo często piękna biel, złamana delikatnym beżem czy szarością pozostaje przełamana różnorodną teksturą, a kolor pozostaje bez zmian. Uniwersalność bieli, jasnej szarości i beżu sprawia, że wnętrza będą doskonałym tłem, idealnym do wypoczynku. Jasna podłoga potrafi powiększyć niedużą przestrzeń. To doskonały wybór do małych pomieszczeń, takich jak łazienki i sypialnie, a także tych bardziej reprezentacyjnych – salonów i całych przestrzeni strefy dziennej. Co więcej, warto podkreślić, że to nie jest rozwiązanie niepraktyczne!
Moda na jasne wnętrza sprawiła, że ich zwolennicy mają naprawdę szeroką gamę materiałów i produktów do impregnacji. Różnorodność formy i faktury sprawia, iż jasność pod stopami będzie naprawdę trwała i wyjątkowa. Bogactwo kamiennych struktur, niepowtarzalność wzoru na płytkach (różne kształty żyłek i wybarwienia) pozwalają na przeróżne kompozycje, które wbrew ogólnym ocenom są naprawdę łatwe w utrzymaniu.
Bardzo często klienci boją się jasnych podłóg. Zakładają, że ich pielęgnacja będzie na tyle uporczywa, iż radość z posiadania pięknych i rozświetlonych bielą wnętrz, okaże się znikoma. Prawda jest zupełnie inna – odpowiednio przygotowane płytki będą naprawdę łatwe w pielęgnacji. Polerowana struktura tworzy dodatkową warstwę ochronną, która nie wymaga sporych nakładów pracy. Zwilżona wodą ścierka z pewnością poradzi sobie ze standardowymi zabrudzeniami. Podobnie wygląda pielęgnacja każdej innej podłogi.
Podłoga trawertynowa i marmurowa, potrzebuje więcej zabiegów związanych z impregnacją, ale pielęgnacja wygląda bardzo podobnie, zaś piękno podłogi kamiennej podkreśli prestiż wnętrza. Kamienne płytki zawsze będą wyglądać bardziej efektownie niż ich pochodne i mniej wytrzymałe płytki gresowe czy ceramiczne.
Kształt ma znaczenie

Warto podkreślić istotną kwestię, która związana jest z budową samych płytek. Wybierając kształt, warto sprawdzić ich brzegi. To właśnie one decydują o końcowym wyglądzie podłogi. Wszyscy, którym zależy na jednolitym efekcie, powinni poszukać rozwiązań, które zapewnią montaż bezfugowy. To fazowanie i kalibrowanie pozwala na układanie płytek bez użycia fugi, co również optycznie powiększa wnętrze, sprawia, iż podłoga wygląda naprawdę gustownie i bardzo ekskluzywnie.
Dla zwolenników minimalizmu wielkoformatowe płytki z powierzchnią błyszczącą jak tafla wody, albo matową, która przypomina trochę posklejany piasek będą doskonałą propozycją.
Osoby, które doceniają ciepłe wnętrza mogą się pokusić o mniejsze rozmiary i montaż z użyciem fugi. Płytki kwadratowe bardzo często można układać jak mozaikę, łącząc kilka ciekawych odcieni, które są ze sobą spójne. Kamień naturalny ma bardzo różne ubarwienia, często posiada smugi, które można układać zgodnie z własną koncepcją. To wszystko jest kwestią indywidualnego pomysłu i kreatywności.
Trwałość kamienia

Kamień naturalny to jedna z najbardziej trwałych propozycji związanych z wykończeniami wnętrz. Granitowe i marmurowe podłogi to rozwiązanie na lata, doskonale pasują do jasnych, skandynawskich wnętrz. Ich kolorystyka i naturalny materiał, z którego powstały – wpisuje się w skandynawski design.
To budulec, który wytrzyma naprawdę wiele, odpowiednia nasiąkliwość, odporność na ścieranie to jego niezbywalne atuty.
Producenci bardzo często informują o walorach i specyfikacji produktów, umieszczając odpowiednie informacje na stronach internetowych swoich sklepów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, można tam odnaleźć ciekawą gamę produktów, które stworzone zostały z myślą o pięknych i jasnych wnętrzach:

www.kamieniarstwo.com.pl
www.plytki-granitowe.pl
www.plytki-granitowe.com
www.schodygranitowe.com.pl

WRÓĆ DO LISTY WPISÓW