Artykuły

/ 02.06.2022

Czym jest Onyx ?

Onyx to jeden z najpiękniejszych kamieni naturalnych. Ta wulkaniczna skała charakteryzuje się szczególnymi właściwościami, co powoduje, że wyróżnia się wśród wielu kamieni naturalnego pochodzenia. Onyxy bywają różnorodne. Charakterystyczne są ich barwy, które są nietuzinkowe, przyciągające uwagę oraz wywołujące niesamowity efekt wizualny. Jak każdy kamień naturalny, onyx występuję w przeróżnych barwach, każda płyta z bloku jest inna, zaś jej przeżylenia tworzą fantazyjne obrazy.
czytaj więcej ›

/ 26.05.2022

Co charakteryzuje marmur ?

Marmur na specyficzny wygląd, który sprawia, że łatwo go odróżnić. Posiada w sobie wiele specyficznych żyłek, które nieregularnie przebiegają przez jego strukturę. To właśnie żyły, które przeplatają marmur, tworzą na nim nierównomierną strukturę, czasami gładką a czasami niejednolitą, tworzącą specyficzne spękania i pory. Marmury występuję w przeróżnych kolorach od bieli po szarości, skończywszy na brązach, czerwieniach czy czerniach.
czytaj więcej ›

/ 18.05.2022

Gres czy kamień naturalny ?

Każdy z Państwa zapewne zastanawia się co wybrać na posadzki. Kamień naturalny czy gres? To bez wątpienia częsty dylemat niejednego klienta. Gres to klasyczny wybór płytek do wykończenia posadzek w pomieszczeniach. Jednak kamień naturalny ostatnimi czasy wyszedł płytkom gresowym naprzeciw pokazując, że posiada nad nimi o wiele więcej zalet. Bez wątpienia cechy każdej z tych propozycji mogą być kluczowe przy wyborze płytek na podłogę czy ścianę.
czytaj więcej ›

/ 13.05.2022

Dlaczego to właśnie kamień naturalny warto zamontować na posadzce ?

Kiedy decydują się Państwo na zakup płytek podłogowych na pewno bierzecie pod uwagę ich wygląd a co za tym idzie kolor, ale również ich twardość, wytrzymałość oraz ogólną strukturę. Na rynku występuję wiele typowych płytek gresowych czy ceramicznych aczkolwiek to kamień naturalny posiada mnóstwo przeróżnych wzorów, kolorów i faktur. Płytki kamienne, które sprzedajemy w naszej firmie cechują się różnymi wielkościami i formatami, są to kwadratowe płytki lub prostokątne. Nieważne jaki materiał Państwo wybiorą na swoją wymarzoną podłogę – efekt będzie gwarantowany.
czytaj więcej ›

/ 11.05.2022

Biało-czarne płytki marmurowe

Marmur to szlachetny surowiec, który wykorzystywany był już od starożytności. Ten dostojny i szlachetny kamień od wieków wykorzystywano do budowy pałaców, świątyń i budowli. Tak też jest obecnie. Tą elegancką skałę wykorzystujemy nie tylko w budownictwie zewnętrznym ale również wykańczamy nim wnętrza naszych domów. Obecnie popularne są białe i czarne marmury. Płytki marmurowe w białym odcieniu z szarymi przeżyleniami to trend wpisujący się w obecne aranżacje łazienek, salonów czy schodów.
czytaj więcej ›

/ 26.04.2022

Dlaczego warto wybrać kamień naturalny ?

Płytki z takich kamieni jak granit czy marmur są unikatowym materiałem. Montując w łazience kamień naturalny mamy gwarancję, że poczujemy się w niej jak w luksusowym SPA. Niepowtarzalny charakter kamienia naturalnego i jego elegancja w dzisiejszych czasach jest na wyciągnięcie ręki. Niepowtarzalne wzory płytek marmurowych sprawią, że poranki będziemy spędzać niczym w pałacu. Oprócz walorów wizualnych i estetycznych nie zapominajmy, że kamień naturalny czy płytki kamienne posiadają zalety użytkowe o wiele lepsze niż tradycyjne płytki gresowe czy ceramiczne.
czytaj więcej ›

/ 12.04.2022

Duże formaty płytek marmurowych - nowości w magazynie !

Nowości w magazynach – duże formaty płytek marmurowych ! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów przygotowaliśmy dla Państwa ofertę płytek wielkoformatowych z popularnych kamieni naturalnych. W naszym magazynie znajdą Państwo duże formaty płytek takich marmurów jak : Bianco Carrara Bianco Calacatta Daino Reale Crema Marfil Ponadto płytki jakie oferujemy dostępne są w wykończeniu matowym jak i polerowanych. Każdy u nas znajdzie coś dla siebie ! Zapraszamy !
czytaj więcej ›

/ 11.03.2022

Płytki granitowe płomienowane - co warto wiedzieć ?

Płytki kamienne określane mianem płomieniowanych to płytki o szorstkiej, chropowatej powierzchni, które poddaje się procesowi wypalania tak aby na powierzchni powstała antypoślizgowa powłoka. Można je wykorzystać w różnych miejscach – szczególnie na zewnątrz gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia przy takich warunkach atmosferycznych jak śnieg, deszcz czy oblodzenie. Co je wyróżnia ? Właśnie to, że są płytkami antypoślizgowymi. Płytki te można zastosować na tarasach, schodach zewnętrznych, podjazdach, różnych ścieżkach czy chociażby elewacjach budynków.
czytaj więcej ›

/ 28.02.2022

MONTAŻ KAMIENIA NATURALNEGO – CO WARTO WIEDZIEĆ ?

Wielu z Państwa kupując kamień naturalny zastanawia się co zrobić aby go dobrze zamontować. Podpowiadamy kilka rad.
czytaj więcej ›

/ 21.02.2022

Kamień naturalny w kuchni - propozycje

Ostatnio coraz bardziej popularne staje się wykorzystywanie kamienia naturalnego do produkcji blatów kuchennych. Często przy projektowaniu kuchni projektanci wnętrz typują dla swoich klientów kamień naturalny jako element wykończeniowy szafek kuchennych. Nic w tym dziwnego ponieważ kamień naturalny to jeden z najlepszych wyborów na blaty w kuchni.
czytaj więcej ›

Strony

IDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ