Salon kąpielowy przez duże S z naturalnym kamieniem

/ 24.11.2018

Salon kąpielowy to już nie tylko zwyczajna łazienka. To właśnie ów salon, który swoją elegancją i luksusem zaprasza do magicznego świata, gdzie panuje atmosfera sprzyjająca odprężaniu. W salonie kąpielowym musi być miejsce na wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, ale równie ważnym staje się taka aranżacja, która pozwala poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Dla uzyskania wrażenia wyjątkowości i niezwykłej elegancji, niezbędne są wysokiej jakości materiały. W salonie kąpielowym doskonale sprawdzają się płytki z kamienia naturalnego. Można je stosować zarówno na podłogach, jak i pośród ścian, nie szczędząc sobie miejsca na kamienne dekoracje, które uzupełniają tej unikalnej architektury pokoju kąpielowego.

Płytki z kamienia naturalnego, ale jakie? Nutę luksusu i znacznie więcej wyrafinowania, wnoszą granit oraz marmur. Z podłogą komponują się płytki granitowe, ponieważ jest to materiał twardy, trudny do zarysowania, a jego atutem jest również to, że nie przenosi ognia. Granitowe płytki nie wymagają impregnacji i szczególnej pielęgnacji. Standardowe mycie zwykle wystarcza, by poradzić sobie z codziennymi zabrudzeniami. Granitowa podłoga nie uraczy salonu kąpielowego plamami czy pękaniem, nawet pod wpływem działania wilgoci i zmiennych temperatur.

Uraczy za to ściana pokoju kąpielowego, kwintesencją gustu i dodatku finezji, gdy zagoszczą na niej płytki marmurowe. Niejednorodność tego materiału, subtelnie przenikające się barwy, różnorodne odcienie niczym przeplatane smugami jaśniejszych i ciemniejszych muśnięć, każdemu pokojowi kąpielowemu nadają indywidualnego wyrazu. Estetyka marmuru idzie w parze z jego delikatnością. Wprawdzie wymaga regularnej impregnacji, by uniknąć plam i nasiąkania, ale z tym zadaniem nie ma większego problemu.

Płytki kamienne, niezależnie od wybranego materiału, dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć powłokami hydroizolacyjnymi, zwiększając odporność na działanie wilgoci, przed którą nie da się uchronić łazienkowego wnętrza. W naturalnym anturażu kamiennych produktów, salon kąpielowy gwarantuje coś więcej niż komfort użytkowania.

Co do innych rozwiązań, zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która dostępna jest na stronie internetowej naszego sklepu. Można tam odnaleźć najszerszą gamę produktów, które stworzone zostały z myślą o pięknych i funkcjonalnych łazienkach:

www.kamieniarstwo.com.pl
www.plytki-granitowe.pl
www.plytki-granitowe.com
www.schodygranitowe.com.pl

WRÓĆ DO LISTY WPISÓW