Parapety granitowe - co powinieneś o nich wiedzieć ?

/ 13.02.2018

Piękne wykończenia wymarzonego domu to z pewnością pragnienie większości klientów. Jak sprawić, by granitowe piękno parapetów długo cieszyło oko, podkreślając urodę całego okna i domu? Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa, gdyż zadbane parapety potrafią odwdzięczyć się niepowtarzalnym wyglądem i solidną trwałością przez lata.
Parapety od zawsze pełnią wiele funkcji. Można je ozdobić pięknymi donicami, a także wykorzystać zakątek przy oknie do stworzenia przyjemnego miejsca do pracy czy wypoczynku. Bez względu na zastosowanie, warto wybrać materiał, który będzie estetycznie wyglądał przez lata, ponieważ to stały element wystroju domu. Zwykle, podobnie jak okna, parapety montuje się tylko raz i na stałe.
Co więcej, istotny jest sposób ich montażu, gdyż prawidłowe mocowanie o dobrze wyważonej konstrukcji i późniejsza odpowiednia pielęgnacja, zapewnią właścicielowi radość z ich użytkowania. Montaż jest bardzo ważny, ponieważ kamień jest zwykle ciężki i wymaga profesjonalnego osadzenia. Trzeba wcześniej podjąć decyzję związaną z zastosowaniem, jakie ma pełnić parapet.
Musimy odpowiedzieć sobie na pytania: czy chcemy coś na parapecie umieścić? Jeśli tak, czy mają być to drobiazgi, a może spore donice z ziemią i kwiatami? Może parapet ma być naszym blatem roboczym? Może ma pełnić funkcję siedziska? Jeśli znamy odpowiedź na te pytania, warto wykonanie powierzyć specjalistom, którzy odpowiednio dostosują szerokość i grubość parapetu do jego zastosowania i potrzeb właścicieli. Dobry specjalista zastosuje odpowiedni klej, sylikon czy akryl, który z pewnością będzie dobrany do wymagań i kolorystyki wnętrza. Samodzielny montaż może skończyć się różnie.
Warto podkreślić, że prawdziwy fachowiec podczas montażu zajmie się też odpowiednią impregnacją, o której z pewnością poinformuje, podkreślając, jak klient ma kontynuować pielęgnację wstawionego już kamienia. Bardzo często sam proces impregnacji zaczyna się już na etapie produkcji parapetów. Dlatego nie wszystkie sklepy z płytkami kamiennymi mają w swoim asortymencie kamienne parapety.
Odpowiednio oczyszczony i odświeżony granit jest naprawdę łatwy w dalszej pielęgnacji. Bardzo często wystarczy wyłącznie wilgotna ściereczka, która bez użycia detergentów sprawdzi się doskonale, zaś raz na rok warto dla utrzymania odpowiedniego połysku i efektu świeżości nałożyć impregnat.
Zewnętrzne parapety wymagają więcej pracy, co jest oczywiste. Brudzą się znacznie szybciej, zatem częściej należy je przemywać wodą. Impregnacja powinna być stosowana co najmniej dwa razy w roku, ponieważ zmienne warunki klimatyczne sprawiają, że parapety mogą być bardziej podatne na utratę połysku. Granit jest jednym z najtrwalszych surowców, dlatego idealnie sprawdza się jako parapet zewnętrzny i wymaga naprawdę symbolicznej pracy, by wyglądać zjawiskowo.
Utrzymanie piękna granitowych parapetów, zarówno tych wewnętrznych, jak i zewnętrznych, nie jest wcale trudne. Ich trwałość i wyjątkowość z pewnością zachęcą każdego, kto poszukuje naturalnych materiałów o wysokich standardach jakościowych, do zakupu właśnie tego produktu.
Kamienne parapety to wybór na lata. Odpowiednia jakość, a także prawidłowy montaż i późniejsza konserwacja sprawią, iż parapety zachwycą każdego. Estetyczny potencjał tego materiału z pewnością przewyższy inne, dostępne na rynku, alternatywne rozwiązania.

Warto zatem zapoznać się z ofertą, która znajduje się w naszym sklepie, można tam odnaleźć ciekawą gamę kolorystyczną granitów, które stworzone zostały z myślą o wymagających klientach:

WRÓĆ DO LISTY WPISÓW