Kuchnia marzeń - oczywiście z pomocą kamienia naturalnego...

/ 26.03.2018

Najważniejszą przestrzenią w polskim domu jest kuchnia. To ona działa jak magnes i przyciąga zarówno mieszkańców, jak i wszystkich gości. Wabić może nie tylko zapachem pysznego jedzenia, ale również atmosferą, która wypływa z nieformalnego charakteru i ciekawych rozwiązań architektonicznych czy wykończeniowych.
Estetyczne piękno zwykle wypływa z harmonii. Planując kuchnię, warto pamiętać, aby nie zagubić tego najbardziej domowego klimatu, który można uzyskać wyłącznie w tym miejscu. Szukając odpowiednich materiałów, warto pochylić się nad pięknem, które wypływa z natury. Bezpośrednim surowcem naturalnym, który z pewnością sprawdzi się w tej przestrzeni jest kamień naturalny. Można go wykorzystać zarówno na podłogach, ścianach, jak i na blatach.
Ogromnym walorem kamienia jest to, iż dostępny jest w różnych kolorach, dając tym samym niemal nieograniczone możliwości potencjalnym klientom. Każdy będzie mógł stworzyć własne, niepowtarzalne miejsce, przełamując utarte konwencje, kierując się własnym stylem i potrzebami.
Kamień naturalny, użyty w domu, bardzo często sprawia wrażenie sterylnej i uporządkowanej przestrzeni, ale to nie wszystko. Przyjemne wnętrze możemy wykreować wykorzystując piękno kamienia. Nietypowa struktura płyt kamiennych bardzo często, pomimo obaw, ociepla wnętrza, nadaje im szlachetność i nowoczesny design. To walory, które idealnie sprawdzą się w wymarzonej kuchni.
Co więcej, kamień naturalny od zawsze ceniony jest za wyjątkową trwałość i niepodważalne atuty związane z estetyką. Jest to budulec pełen naturalnej prostoty, ale sprawdza się również jeśli chodzi o wytrzymałość na temperaturę, co jest cechą pożądaną w przestrzeni sprzyjającej kulinarnym wariacjom. W kuchni bardzo często stosuje się płytki polerowane, które są łatwe w pielęgnacji, a dodatkowo pięknie odbijają światło, nadając wnętrzu więcej blasku. Takie rozwiązanie optycznie powiększa niewielkie metraże, a także pozwala utrzymać przestrzeń w czystości. Płytki polerowane nie odbarwiają się pod wpływem temperatury, tłuszczu i barwników, są odporne na ścieranie i wyjątkowo wytrzymałe.
Praca w kuchni to dwie powtarzające się czynności gotowanie i brudzenie naczyń. Obie czynności się uzupełniają, warunkują i nie ma od nich ucieczki, jeśli kuchnia jest regularnie używana. Warto skupić się na tym, by obie czynności miały swoją przestrzeń, odpowiednio dopasowaną pod względem ilości miejsca. Ważne w kuchni jest też miejsce na przechowywane, ponieważ istotą dobrze zaplanowanej przestrzeni jest ergonomia.
Powszechnie znana jest zasada, która podkreśla jak powinien wyglądać pas roboczy w kuchni. Warunkuje ona sposób przygotowywania posiłków (najpierw lodówka, zlew, blat roboczy i kuchenka lub piekarnik), jest stała i niezmienna. Wszystkie strefy powinny znajdować się blisko siebie tak, by nie wymagały od użytkownika nadmiernego przemieszczania się podczas codziennych czynności.
Nie zmienia to faktu, iż duże blaty są najbardziej pożądaną przestrzenią podczas pracy w kuchni. Można na nich wykonać wiele czynności, w tym samym czasie, bez konieczności szukania dodatkowego miejsca roboczego.
Modny minimalizm dostrzec można również w przestrzeni kuchennej, która ceni sobie ład i czyste, puste blaty. Bardzo często dzieje się tak w miejscach, w których kuchnie łączą się z salonem, tworząc wnętrza użytkowe, ogólnodostępne dla gości i mieszkańców. To powszechna moda, która przy okazji wymusiła kompatybilność tych wnętrz. Minimalizm w salonie zwykle idzie w parze z tym w strefie kuchni.
Trwałe materiały, które możemy zaobserwować w kuchni, dostosowane są również do wystroju salonu i podkreślają ponadczasowość aranżowanych wnętrz. Kamień naturalny jest materiałem, który ma ogromny potencjał estetyczny. Dopasuje się do każdego stylu i doda uroku każdemu wnętrzu. Może stanowić bazę dla całej stylizacji pomieszczenia. Bardzo często ułożony jest na podłodze, w salonie i kuchni. Świetnie łączy przestrzenie, tworząc spójną całość, pełną harmonii i smaku.
Dzięki takim możliwościom kamień naturalny jest doskonałą bazą do różnorodnych aranżacji. Można do niego dopasować wszelkiego rodzaju dodatki, tworzące klimat wnętrza. Wystrój tak zaplanowanej kuchni zaspokaja odwieczną tęsknotę człowieka za pięknem płynącym bezpośrednio z natury, sprawia, że chce się w niej spędzać czas, zachęca domowników do wspólnej pracy i tworzy niepowtarzalną więź w wyjątkowej przestrzeni.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, można tam odnaleźć ciekawą gamę produktów, które stworzone zostały z myślą o realizacji wymarzonej kuchni:

www.kamieniarstwo.com.pl
www.plytki-granitowe.pl
www.plytki-granitowe.com
www.schodygranitowe.com.pl

WRÓĆ DO LISTY WPISÓW